Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Začátkem července (7. července) jsem navštívil tábor našeho dívčího oddílu Arachné, tábořili u Osečan poblíž města Sedlčany. Přes mé již tradiční zpoždění při vyjížďkách na podobné akce jsem byl mile přivítán. V táborové kuchyni bylo už vše připraveno na mši svatou (plátno, kříž, svíce, luční kvítí), vše ze srdce a vkusné. Jídelna se na malou chvíli stala místem díkůvzdání – eucharistie. Jako loni jsme prožili krásné a živé setkání s Pánem uprostřed jeho díla stvoření – přírody; je třeba si vážit každé příležitosti k povzbuzení pro nás všechny – eucharistie takto slavená „trochu jinak“ jistě takovou je. Snad se i zbývající dny tábora vydařily…

I následující týden byl ve znamení cesty za našimi mladými, tentokrát a opět na tradiční místo u Vitějovic v krásné krajině poblíž Bavorova.  Na Zlatém potoku je pro náš oddíl Jeleni mnoho příležitostí, jak prohloubit své skautské dovednosti, ale hlavně, prožít několik letních týdnů pohromadě.  Jako malý kluk jsem také skautoval, nejprve samozřejmě jako vlče, za toto období života jsem dodnes moc vděčný. Jsem rád, že tradice pokračuje, i když čas běží a věci se mění. Byl jsem proto ohromen zcela funkční (opět z loňska) zdokonalenou vodní elektrárnou, která pomáhá hlavně s osvětlením jídelny. Mám radost, že jsem mohl s některými kluky prožít stezku Liliového kříže, jakýsi kodex života skauta – křesťana. Tato stezka má tři stupně obtížnosti. Dokonce dva ze skautů úspěšně složili zkoušku ke 2. stupni. Přes nepřízeň počasí mají kluci výbornou náladu, kterou podporuje i odpovědné, již zkušené vedení. Ať se klukům vše zdaří.

Všem příjemný zbytek prázdnin přeje

P. Václav

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
ZVEME VÁS

Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha