2015-02-15_39817…chceme hudbu při bohoslužbách předkládat tak, aby každý nabyl jistoty, že by nemusel zůstat jen posluchačem, ale mohl se spolu s námi účastnit toho krásného pocitu podílet se na hudbě k Boží oslavě…

Schola a scholinka při bazilice sv. Markéty v Břevnově jsou hudební uskupení, které mají za cíl zapojit děti a mladé do aktivní účasti na liturgii. V bazilice sv. Markéty zpíváme a hrajeme při nedělních farních mších od 9 hod. nejméně 2x měsíčně. Hlavní událostí celého roku jsou samozřejmě Vánoce a Velikonoce, dále svým zpěvem doprovázíme jiné význačné svátky i „běžné“ bohoslužby. Nenecháváme si ujít ani jiné záminky ke společnému zpívání, např. akci Misijní neděle, „dětské“ křížové cesty nebo nově i „Noc kostelů“.

Děti jsou rozděleny do tří samostatně zkoušejících skupin:

Scholinka:

pro děti od 4 let do 2. třídy ZŠ včetně, 16:30 – 17:00 – Vojtěška velký sál v 1. patře (přezůvky nutné), začínáme 26.9.2018. Tuto skupinku povede Eva Engelhardt s Terezkou Tučkovou.

Velká schola:

pro děti od 3. třídy do 9. třídy / do kvarty – zkouška 16:30 – 17:10 Vojtěška místnost vlevo dole. Tuto skupinku povede Magdalena Saláková s Hankou Božkou Adamusovou. Začínáme 26.9.2018.

Zkoušky scholy včetně scholinky jsou určeny dětem bez rodičů.

Dospělí a středoškoláci:

ansámbl vzniklý oddělením nejstarších ze scholy se skládá ze středoškoláků a dospělých. Zkoušet budeme pravidelně ve středu v čase 17:15 – 18:00 ve Vojtěšce dole vlevo (u klavíru).

Kdokoli z našich zpěvavých přátel je zván, aby se přidal!  Budeme zpívat různorodý repertoár, máme i mužské hlasy, takže jistě vytvoříme i hezky znějící vícehlas. Scholu společně povedou Magdalena a Pavel Salákovi. Začínáme 26.9.2018.

Počet členů scholy je sice proměnlivý (podle nálady a časových možností dětí i rodičů), ale i přesto se snažíme vnímat svou účast ve schole jako pravidelnou službu a pěstujeme v sobě vzájemný pocit k odpovědnosti za společné dílo.

foto + text: Madla Saláková