Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Ve čtvrtek 11. dubna odpoledne jsme prožili zcela nezvyklé slavení svátosti křtu. Poněvadž svoji dceru přinesl ke křtu jeden z členů Talichova kvarteta, baziliku rozezněly tóny našeho věhlasného tělesa. Bylo zajímavé prožít a pozorovat tatínka křtěného dítěte, který svou radost několikrát akcentuje skrze hudební nástroj v meditaci a chvále Biblických písní Antonína Dvořáka. Je dobré všímat si takovýchto souvislostí. Všímat si okamžiků, v nichž se setkává povolání s osobním životem. V tomto případě šlo jistě o snadnější kombinaci… Bůh promlouvá skrze člověka neustále, naslouchejme, můžeme jej totiž uslyšet kdykoli a na místě, kde bychom se nenadáli.

Kontakt

Sledujte nás na Facebooku:

Follow Us
Farnost sv. Markéty
ZVEME DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU:

neděle 19. 6. 2022 FARNÍ PIKNIK

úterý 21.6. 2022 19:00 DRUHÉ SPOLEČNÉ SETKÁNÍ NAD BIBLÍ (Vojtěška vlevo)

pátek 24. 6. 2022 18:00 JÁHANSKÉ SVĚCENÍ BR. BRUNA OSB

neděle 26. 6. 2022 19:30 MODLITBA V DUCHU KOMUNITY TAIZÉ

Programy pro školy 2022/2023

 

Synodální cesta v naší farnosti