Milí bratři, milé sestry, milí přátelé,

posíláme vám pozvání na Veřejné setkání na podporu čínských křesťanů, kteří v České republice již druhým rokem žádají o azyl z důvodu svého pronásledování. Akci pořádá Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference. Uskuteční se v neděli 14. října 2018 od 17:00 hodin v horní části Václavského náměstí.

Na akci promluví Daniel Fajfr, emeritní předseda Ekumenické rady církví a Rady Církve bratrské a biskup Václav Malý, pomocný biskup pražský. Součástí bude společná modlitba a čtení z Písma. Po skončení bude možnost vyjádřit podporu těmto věřícím zapálením vaší svíčky na znamení toho, že nám jejich situace není lhostejná a jako křesťané v České republice se za ně modlíme a jsem ochotni jim pomoci, jak bude potřeba.

Před veřejným shromážděním proběhne od 16:00 hodin tisková konference na ústředí Synodní rady Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 9, Praha 1), na které chceme informovat media i veřejnost o aktuální situaci žadatelů v otázce odvolání proti neudělení azylu. Podrobnější informace k tiskové konferenci zašleme na vyžádání.

Modlíme se za celou situaci a věříme v nezávislé rozhodování soudů v této záležitosti. Známe příběhy konkrétních žadatelů a jsme přesvědčeni o tom, že v jejich zemi jim hrozí reálné nebezpečí, a že v případě jejich návratu budou stíháni už za samotný fakt, že podali žádost o azyl.

Jsme si vědomi toho, že není jednoduché rozlišovat, kdo naši pomoc opravdu potřebuje, ale víme o tom, že tito lidé jsou pro svoji víru pronásledováni a ohroženi na životě. Pojďme jim pomoct v tom, aby mohli svobodně vyznávat svoji víru a buďme vděčni za to, že můžeme žít v zemi, kde je to možné.

Za pracovní skupinu ERC pro čínské křesťany

Jan Jackanič

info@azylprocinskekrestany.cz