Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

V mnoha oblastech života naší společnosti je potřeba pozorně rozlišovat a nebýt naivní. Naivita nepatří ke křesťanské zralosti. Jedním z problémů, se kterými se potýkáme, je bezdomovectví a žebrota. Ta se týká i okolí našeho kostela v Břevnově. Na faře občas, ale opravdu sporadicky, zazvoní člověk, který potřebuje pomoct. Nežádá o peníze, ale hledá nějaké východisko z tíživé a nezvladatelné situace. Takový si pomoct nechá – nikoli finančně, ale prakticky. Je za tuto pomoc vděčný, vrátí se, ale ne, aby žádal o další pomoc, ale aby přišel poděkovat. Přijde čistě oblečený s tím, že našel nějakou práci. Ano, „za pár korun“, nic perspektivního, ale jako začátek… V Praze je dnes více možností, jak mohou lidé v těžké situaci najít pomoc. Některé aktivity se zaměřují přímo na lidi žebrající a na okraji společnosti (viz článek v odkazu níže). Bohužel žijí mezi námi i ti, kteří bezdomovectví a žebrání považují za slušné živobytí. Jsou schopni se bavit naivitou slušných lidí, seniorů, ano, potvrzuji i to, že svým dobrodincům nadávají nevybíravým způsobem. Připojuji se tedy k výzvě bratří kněží od sv. Ignáce v Praze 1. Nepodporujme životní styl, který nevede k dobru nikoho. Abychom nakonec nedopadli jako u sv. Ignáce. Článek ZDE.

Kontakt

Sledujte nás na Facebooku:

Follow Us
Farnost sv. Markéty
ZVEME DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU:

neděle 22. 5. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

neděle 29. 5. 2022 PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ NAŠÍ FARNOSTI

úterý 31.5. 2022 19:00 SPOLEČNÉ SETKÁNÍ NAD BIBLÍ (Vojtěška vlevo)

neděle 5. 6. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

pátek 10. 6. 2022 NOC KOSTELŮ

neděle 19. 6. 2022 FARNÍ PIKNIK

pátek 24. 6. 2022 JÁHANSKÉ SVĚCENÍ BR. BRUNA OSB

Programy pro školy

 

Synodální cesta v naší farnosti