Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Mt 8, 15 – 17

Jak jsi uvěřil, tak ať se ti stane.

O prázdninách a dovolených snad většina z nás budeme mít možnost podívat se do přírody. Chceme-li popis jedné horské cesty, kterou všichni známe, bude naše svědectví rozdílné, podle zkušenosti a dispozic každého z nás. Víra má také mnoho podob. Nemusí to nemusí být zrovna víra křesťanská. Ale my mluvíme o víře v Krista. Je to jediná cesta, přesto má mnoho podob. Jsme každý originálem v Božích očích, máme šanci jít za Kristem v jedné víře, a přesto různým způsobem. Stále ale platí Ježíšovo: „Jdi, a jak jsi uvěřil, tak ať se ti stane“ (Mt 8, 13). To znamená, že výsledek naší „horské túry“ ovlivňujeme sami. Setkání Ježíše s římským vojákem je ujištění o tom, že Bůh se ptá, nejprve se ptá…, zda a jak (moc) mu věříme, zda mu zcela věříme. Pak jedná, pak působí. Bůh nikdy nepřekročí naši svobodu. Stane se nám tak, jak věříme.

Nezkalenou víru v Krista na prázdninových cestách! + P. Václav

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
ZVEME VÁS

Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha