Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Popel je symbolem konce života. Naši předkové ale dobře věděli, že zároveň pomáhá životu, očišťuje a chrání. To, co se nám rozpadá pod rukama, může být symbolem nového začátku. Proto se necháváme značit popelem (z ratolestí loňské Květné neděle) ne proto, že je vše ztraceno, ale že ve ztrátě nalézáme to podstatné – být lepší, děkovat za každou hodinu života, dát životu nový smysl. Aby z nás jednou opravdu nezbyl jen ten popel…

Žalm 51, 12

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha