Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

profesor Jan Sokol s moderátorem Danielem StachemProfesor Jan Sokol odpovídá na otázky moderátora Daniela Stacha a diváků na téma vztah filosofie a náboženství a jakou roli může hrát věda.

Co je to co nevidíme, co nás tolik ovlivňuje? Jakým způsobem nás dnes ovlivňuje filosofie? Kde vzít odvahu pro život? Jak probíhá proces filosofování? Co je svoboda? Jak na optimismus? Jak se zachovat v případě sofiiny volby? Rozhoduje o naší morálce štěstí? Jaký je vztah mezi filosofií a vědou? Filosofie jako otázky, na které nedostaneme odpovědi a náboženství jako zodpovězené otázky na které se nesmíme ptát? Jak bude/nebude fungovat církev ve třetím tisíciletí? Je církev spolek pro lidi? A mnoho dalších…

Pořad můžete shlédnout na adrese pořadu: Jan Sokol – Hyde Park Civilizace

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha