Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Dnes v 10.00 je v katedrále slavena mše za zemřelé oběti nepokojů na Ukrajině. Mysleme i nadále na tento úmysl.

Sobota: večerní mše sv. v 18.00 za + Karla Kryla (20. výročí úmrtí).

Pomalu se blíží doba postní. Součástí přípravy na Popeleční středu je i příprava popela, kterým budeme označováni. Popel získáváme z ratolestí Květné neděle předcházejícího roku. Loni jsme společně tyto ratolesti spálili v neděli před Popeleční středou. Ukázalo se to jako dobrá nová tradice. Příští neděli se tedy setkáme po mši sv. v 9.00 místo na faře před Vojtěškou a můžeme přinést ratolesti Květné neděle ze svých domovů. Můžeme to pojmout jako takový malý masopust, prosím tedy, abychom něco dobrého ke kávě a čaji…

Na Popeleční středu bude mše svatá i v 16.00, a sice zaměřená na děti.

Stejně tak mše svatá na 1. neděli postní v 9.00 bude zaměřena na děti.