Bratři a sestry v Kristu,

prosíme Vás o účast ve volbách do Evropského parlamentu, které se uskuteční v pátek 23. a v sobotu 24. května. I když se někdy zdá, že jsou méně důležité než volby vnitrostátní, v mnohém je to naopak. Evropské normy dnes velmi ovlivňují nejen ekonomiku, ale i postavení rodiny a sociální politiku, dohromady se jimi řídí půl miliardy lidí. Jsou často vnímány jako součást jakési obecné morálky, jejíž dodržování je vyžadováno i po jednotlivých státech. To je velká příležitost, ale i riziko, pokud se k těmto pravidlům nevyjádříme, pokud se v nich nepokusíme udržet ducha Evangelia. Zvlášť bychom si přáli, aby se o to zasadili mladí lidé, tradičně nejodvážnější obránci hodnot. Všechny Vás proto prosíme o účast ve volbách a o podporu těch kandidátů, kteří jsou připraveni hodnoty Evangelia v evropské politice prosazovat a hájit.

K tomu Vám společně žehnáme.

Vaši čeští a moravští biskupové