Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

requiem01Vážení a milí,

dovolujeme si Vás tímto informovat,

že v pondělí 23. května 2016 od 17 hodin v kostele sv. Voršily na Národní třídě v Praze  bude sloužena zádušní mše sv. za zemřelého kardinála Coppu (+ 16. 5. 2016). Giovanni Coppa navštívil několikrát náš klášter, jednou jsme s ním měli i debatu v Tereziánském sále po nedělní mši svaté, kterou celebroval. Nesmíme zapomenout na to, že vedl také hlavní bohoslužbu k oslavám 1000. výročí založení kláštera, mše svatá se konala 16. 4. 1993 a byla s velikou účastí benediktinské rodiny a za přítomnosti prezidenta Václava Havla. Při této příležitosti také arcibiskup Coppa přednesl dekret povyšující náš klášter na arciopatství a vysvětil obnovenou budovu prelatury a konventu kláštera.

Hlavním celebrantem a kazatelem zádušní mše svaté bude apoštolský nuncius Giuseppe Leanza.

Životopis kardinála Coppa
Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha