Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Začátek kalendářního (občanského) roku prožívá většina obyvatel naší planety. Ve světadílech křesťanské západní kultury je to právě liturgický (církevní) rok, který „rozběhl” lidské životy věřících už o více jak měsíc dříve. Nemusíme se tak obávat letopočtů, které dějinami dostaly různá přízviska, můžeme žít nadějí již započaté záchrany, spásy každého z nás. Letošní 1. leden roku 2018 prožíváme po svátku Svaté Rodiny. Je to inspirace, jak a o koho se opřít při vstupu do nového kalendářního roku. Bůh v dítěti Ježíši vstupuje do lidského rodu, do vztahů, které jistě z pohledu tesaře Josefa nebyly od počátku obvyklé a očekávané. Ale i tak dovede Bůh proměnit vše, co mu nabídneme, kým jsme a co máme, tak to udělal Josef. Proto z jeho pohledu nejistý začátek vztahu s Marií nakonec dává smysl. Stejně i my trpělivě vyčkejme, nepropadejme nejistotě hned zpočátku, ale po vzoru svaté Rodiny přijímejme každý nový den, pak se dobereme smysluplného konce (měsíce ledna, roku, …ale i života).

P. Václav

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2024/2025

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2024/2025

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha