Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Končí doba vánoční. Po všech bohoslužbách této neděle vykonáme Tříkrálovou sbírku. Naše farnost může zažádat o 65 % z vybrané částky pro vlastní účely. Chceme je věnovat na vzdělání a základní potřeby dvou dětí, které naše farnost adoptovali v projektu Adopce na dálku®. Podrobnější informace o sbírce najdete na charitní nástěnce.

Dnes odpoledne v 16.00 se koná v Tereziánském sále koncert Ireny Budweiserové. Vstupenky již pouze k stání za 80Kč.

Opatská benedikce

Ve čtvrtek 11. ledna 2018 po večerní mši svaté v 18.30 proběhne mimořádný úklid kostela před benedikcí, děkujeme všem dobrovolníkům.

  1. a 13 ledna 2018 nebude večerní mše svatá u sv. Markéty. Stejně tak 14. ledna 2018 v 7.30 a 9.00 nebude mše svatá u sv. Markéty a na Bílé Hoře nebude mše svatá v 11.00. Zato ale 13. ledna 2018 bude večerní mše svatá v 18.00 na Bílé Hoře.

Přáním opata Prokopa je, aby se do kostela dostali ti, kdo pravidelně v Břevnově a na Bílé Hoře navštěvují nedělní bohoslužby. Proto jediný možný přístup bude prostřednictvím vstupenek. Vstupenky byly rozdávány od 17. 12. 2017. Všechny již jsou rozebrány. Vstupenka platí pro jednu osobu. Kapacita baziliky bude omezená. Zvažte, prosím, účast dětí na bohoslužbě, která bude trvat více jak 1.30h. Pro děti bude připravena volné přístupná místnost s dozorem dospělého ve Vojtěšce. Bohoslužbu bude přenášet TV Noe, sdělte to, prosíme, těm, kterým nemůžete poskytnout vstupenky, nebo z nějakých důvodů nebudou moci přijít. Dále bude živé TV vysílání přenášeno do sálu Klášterní sýpky a Klášterního šenku. Dbejte, prosíme, pokynů uvedených na vstupence, dále také pokynů pořadatelské služby. 

Farní ples

Tradiční farní ples se uskuteční v sobotu 20. ledna 2018 od 19.00 v sále Na Marjánce (Bělohorská 35, Praha 6). K poslechu a tanci bude hrát kapela Roura. Bližší informace na: brevnovskyfarniples(zavináč)gmail.com.

 

 

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha