K liturgii Květné neděle si každý přineseme své ratolesti. Ratolesti připravené ke květu či listu symbolizují nový čas spásy, rašení nového květu našeho života. Ten nám přináší v sobě Kristus přijíždějící do Jeruzaléma k tomu největšímu činu lásky. Jeruzalémem jej symbolicky naše bazilika.

Liturgii Květné neděle začínáme připomínkou Ježíšova vjezdu do Jeruzaléma. Shromáždíme se v 8.55 před hlavním (západním) vchodem baziliky.

Evangelium – Mk 11,1-10

Požehnaný, kdo přichází ve jménu Páně.

Slova svatého evangelia podle Marka.

Když se blížili k Jeruzalému, k Betfage a Betánii u Olivové hory, poslal (Ježíš) dva ze svých učedníků napřed a řekl jim: „Jděte do té vesnice, která je před vámi, a hned, jak do ní vejdete, naleznete přivázané oslátko, na kterém ještě neseděl žádný člověk. Odvažte ho a přiveďte. A kdyby se vás někdo zeptal: `Co to děláte?‘, řekněte: `Pán ho potřebuje a hned ho sem zase pošle nazpátek.’„ (Učedníci) odešli a nalezli oslátko uvázané u dveří venku na rozcestí a odvázali ho. Někteří z těch, kteří tam stáli, se jich ptali: „Co to děláte, že to oslátko odvazujete?“ Odpověděli jim tak, jak to řekl Ježíš, a oni je nechali. Přivedli oslátko k Ježíšovi, přehodili přes ně své pláště a on se na ně posadil. Mnoho (lidí) prostíralo na cestu pláště, jiní zase větvičky, které nařezali na polích. Ti, kdo šli před ním i za ním, volali: „Hosana! Požehnaný, který přichází ve jménu Páně! Požehnané království našeho otce Davida, které přichází! Hosana na výsostech!“