Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Papež František zahájil zevrubnou reformu vatikánských institucí, správy církve. Nejedná se o nějakou účelovou hru, kterou můžeme pozorovat u některých politiků dnešní doby. Jedná se o princip vycházející z jeho celoživotního přijetí evangelia jako životního stylu a programu. Papežova přímá cesta k bližnímu, jeho ryzí otevřenost a víra strhuje celý (nejen) křesťanský svět. Proto nás jistě  nepřekvapuje, že toto papežem cílené „rozkrytí karet” směřující do hloubky správy církve všech úrovní, není všem pochuti. Už nějaký čas pozorujeme různé pokusy, jak papeže zdiskreditovat. Výzvy k rezignaci nejsou výjimkou. Poslední výzvu k rezignaci komentuje i Vatikánský rozhlasVatican news . Je třeba se starat o kvalitní informace, abychom sami nebyli šiřiteli falešných zpráv.