Mt 8, 15-17

Jak jsi uvěřil, tak ať se ti stane.

O prázdninách a dovolených snad většina z nás budeme mít možnost podívat se do přírody. Chceme-li popis jedné horské cesty, kterou všichni známe, bude naše svědectví rozdílné, podle zkušenosti a dispozic každého z nás. Víra má také mnoho podob. Nemusí to nemusí být zrovna víra křesťanská. Ale my mluvíme o víře v Krista. Je to jediná cesta, přesto má mnoho podob. Jsme každý originálem v Božích očích, máme šanci jít za Kristem v jedné víře, a přesto různým způsobem. Stále ale platí Ježíšovo: „Jdi, a jak jsi uvěřil, tak ať se ti stane“ (Mt 8, 13). To znamená, že výsledek naší „horské túry“ ovlivňujeme sami. Setkání Ježíše s římským vojákem je ujištění o tom, že Bůh se ptá, nejprve se ptá…, zda a jak (moc) mu věříme, zda mu zcela věříme. Pak jedná, pak působí. Bůh nikdy nepřekročí naši svobodu. Stane se nám tak, jak věříme.

Nezkalenou víru v Krista na prázdninových cestách! + P. Václav