Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Milý, farníci, i přes neradostnou epidemiologickou situaci si nenecháme radost z Božího daru vzít:-)!

Chceme vás pozvat k aktivitě nazvané slovy jedné z písní Spirituál kvintetu, a sice CHCI BÝT PŘI TOM. Víme, že letošní Vánoce budou jiné. V kostelích vždy bývají jesličky, zpodobení betlémské scény narození Ježíše Krista. Náš letošní „kostelní“ betlém bude také jiný, mimořádný. Příbytkem rodiny z Nazareta bude náš dům, který jsme v kostele postavili během doby velikonoční a vzhledem se podobá palestinskému stavení doby Ježíšovy. Dům bude otevřený a rozšířený tak, aby se před jesličky vešli všichni, kdo se chtějí přijít narozenému Dítěti poklonit. Kdo to bude? Snad každý z nás, snad každý z nás „chce být při tom“.

Co? Každý může za sebe vyrobit jednu postavu v podobě jednoduchého zápichu na špejli, která bude do betléma umístěna.

 Kdy „přijít do Betléma“? Vyrobené postavy přineste do kostela ideálně na Štědrý den, ale klidně i od 4. neděle adventní v čase otevření kostela (viz příspěvek „Vánoce 2020 v břevnovské farnosti“). U našeho domu bude připravena ošatka, do kterého bude možné zápichy dávat.

Kontakt

Sledujte nás na Facebooku:

Follow Us
Farnost sv. Markéty
ZVEME DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU:

neděle 22. 5. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

neděle 29. 5. 2022 PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ NAŠÍ FARNOSTI

úterý 31.5. 2022 19:00 SPOLEČNÉ SETKÁNÍ NAD BIBLÍ (Vojtěška vlevo)

neděle 5. 6. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

pátek 10. 6. 2022 NOC KOSTELŮ

neděle 19. 6. 2022 FARNÍ PIKNIK

pátek 24. 6. 2022 JÁHANSKÉ SVĚCENÍ BR. BRUNA OSB

Programy pro školy

 

Synodální cesta v naší farnosti