Milý, farníci, i přes neradostnou epidemiologickou situaci si nenecháme radost z Božího daru vzít:-)!

Chceme vás pozvat k aktivitě nazvané slovy jedné z písní Spirituál kvintetu, a sice CHCI BÝT PŘI TOM. Víme, že letošní Vánoce budou jiné. V kostelích vždy bývají jesličky, zpodobení betlémské scény narození Ježíše Krista. Náš letošní „kostelní“ betlém bude také jiný, mimořádný. Příbytkem rodiny z Nazareta bude náš dům, který jsme v kostele postavili během doby velikonoční a vzhledem se podobá palestinskému stavení doby Ježíšovy. Dům bude otevřený a rozšířený tak, aby se před jesličky vešli všichni, kdo se chtějí přijít narozenému Dítěti poklonit. Kdo to bude? Snad každý z nás, snad každý z nás „chce být při tom“.

Co? Každý může za sebe vyrobit jednu postavu v podobě jednoduchého zápichu na špejli, která bude do betléma umístěna.

Kdy „přijít do Betléma“? Vyrobené postavy přineste do kostela ideálně na Štědrý den, ale klidně i od 4. neděle adventní v čase otevření kostela (viz příspěvek „Vánoce 2020 v břevnovské farnosti“). U našeho domu bude připravena ošatka, do kterého bude možné zápichy dávat.