Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Dne 19. března 2022 papež František završuje dlouhý proces reformy Římské kurie. Dochází například k reorganizaci a slučování některých vatikánských úřadů tak, aby správa církve na celém světě byla pružnější k potřebám místních společenství. Jedna z velkých novinek je, že papež umožňuje vést vatikánská dikasteria (pomyslná „ministerstva”) laikům a to dokonce i ženám. Doposud tento post směli zastávat pouze kardinálové a biskupové. Více ZDE.

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha