Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Dnes vyhlašujeme sbírku nazvanou Svíčky pro Ukrajinu – „okopové svíčky.“ Jedná se o pomoc pro mrazy sužované vojáky a všechny, kdo jim pomáhají. Co sbíráme? Svíce, nedopalky svíci a plechové konzervy spíš nižší běžné velikosti. Z tohoto se vyrábějí tzv. okopové svíce. Je to v podstatě plechovka, ideálně širší než vyšší, v ní poskládaný karton a je to zalito voskem. Konzervy mohou být buď větší (do velikosti 400 gr) nebo i malé 65gr, které se dají přenášet. Velká svíčka vydrží hořet 3 – 4 hodiny.

Svíce, plechovky od konzerv je možné odložit vzadu v bazilice do krabice pod stoly. 

Jak se svíce dostanou na Ukrajinu? Např. prostřednictvím Projektu Fénix a Team4Ukraine. Jedná se o skupinu Čechů, která pomáhá na Ukrajině jako paramedici a vozí na Ukrajinu humanitární pomoc, sanitky i ochranné prostředky pro vojáky. Dnes (17. 12. 2022) se Fénixové vrátili z Bachmutu, je to tam dost zlé, kromě velkého množství zraněných je problémem i zima, sníh a déšť, bahno – minulý týden měli v noci ‑14 stupňů a ošetřovali už omrzliny. Svíčky ukrajinskou zimu nevyřeší, ale mohou hodně pomoci. Na Ukrajině svíce dělá mnoho lidí, bohužel začíná být nedostatek materiálu. Příští auto se vydá na cestu hned po Štědrém dnu.

Děkujeme všem, kdo pomáháte. Sledujte aktuální informace zde. 

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha