175. skautský oddíl Jeleni

Tabor 2011Skautský oddíl Jeleni působí při břevnovském klášteře s nedobrovolnými přestávkami již od dob První republiky – tehdy jako Legio Angelica. Prošel si během 20. století svým vývojem a v současné době má stabilně cca 40 členů, kteří se pravidelně schází jednou týdně na schůzkách, jezdí společně na jednodenní i celovíkendové výpravy, v létě pak činnost vrcholí třítýdenním táborem na Šumavě.
Oddíl sdružoval odjakživa věřící kluky z Břevnova a bezprostředního okolí. Vyznává duchovní hodnoty a nabízí chlapcům ve věku cca 6 – 18 let možnost vybudovat pevné kamarádské vztahy, které člověku zůstanou opravdu navždy.
Je rozdělen na mladší kluky, tzv. vlčata, která vede Jan Hloušek, a starší kluky – skauty, které vede Ondřej Výborný.
Pokud máte zájem dozvědět se o oddílu více informací a přemýšlíte, kam by Váš syn mohl chodit, aby jeho volný čas našel smysluplné využití, podívejte se na vlastní stránky oddílu: www.jeleni.org, kde naleznete veškeré podrobné informace.

napsal Honza Adamus, foto Tomáš Vaněk