Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov
Milí stavitelé, dostavěno:-)!
Před pěti týdny jsme se společně pustili do stavby našeho společného domu. Vyráběli jsme „kameny“ a zároveň jsme se zamýšleli nad texty evengelií letošních velikonočních nedělí. Chtěli jsme hlouběji prožít velikonoční radost ze Vzkříšeného. A dnes jsou Letnice! Pán odešel k Otci, ale dobrodružství s ním nekončí, pokračuje dál! Učedníci jsou shromážděni spolu s Pannou Marií a dalšími ženami, společně se modlí. Pán dává svého Ducha, rodí se církev.
Je úžasné, z jak různých „kamenů“ je postaven náš dům! Každý jsme úplně jiný, ale v síle Ducha svatého tvoříme jedno společenství.
Náš dům je hotový – osadili jsme víc než 300 kamenů. Ale je hotový jen zdánlivě, jen skoro. Pořád ještě může růst dál, může mít třeba další patro – stejně tak můžeme růst my, jak počtem, tak hloubkou svého života.

BOHU DÍKY:-)!

P.S.: Co budeme společně tvořit příště;-)?

Kontakt

Sledujte nás na Facebooku:

Follow Us
Farnost sv. Markéty
ZVEME DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU:

neděle 22. 5. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

neděle 29. 5. 2022 PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ NAŠÍ FARNOSTI

úterý 31.5. 2022 19:00 SPOLEČNÉ SETKÁNÍ NAD BIBLÍ (Vojtěška vlevo)

neděle 5. 6. 2022 v 9:00 MŠE SVATÁ S KATECHEZÍ PRO DĚTI (NEDĚLNÍ ŠKOLA)

pátek 10. 6. 2022 NOC KOSTELŮ

neděle 19. 6. 2022 FARNÍ PIKNIK

pátek 24. 6. 2022 JÁHANSKÉ SVĚCENÍ BR. BRUNA OSB

Programy pro školy

 

Synodální cesta v naší farnosti