Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Na slavnost sv. Cyrila a Metoděje v dopoledních hodinách zemřel Joachim kardinál Meisner, emeritní arcibiskup Kolína nad Rýnem. Vzpomínáme na něj zvláště v modlitbě, protože neúnavně pomáhal církvi v naší zemi v období komunistického režimu a vždy se cítil být s námi spřízněn. Naši republiku často navštěvoval (naposledy pohřeb kardinála Vlka, Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi 2016, kde pronesl homilii). Několikrát jsme kard. Meisnera směli přivítat i v našem klášteře, dokonce i jako hostitelé jeho inkognito dovolené.

Kardinálův vztah k Východu zmiňuje i papež František ve své kondolenci, kterou si můžete přečíst ZDE.

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha