Milí farníci, jak již někteří víte, náš varhaník a člen našeho společenství Marek Čihař je zdravotně indisponován, nyní nemůže sloužit na kostelním kůru u velkých varhan tak, jak to činil v naší bazilice více jak 35 let. Jeho umění je mistrovské, to víme. Víme také, že hra na varhany je nedílnou součástí jeho života. Jako poděkování za jeho všestrannou službu a pro povzbuzení mu chceme umožnit i nadále hru na varhany v naší bazilice a obohacovat tak naše společenství při bohoslužbách i jiných příležitostech (Noc kostelů, apod.). To vše koupí kvalitních přenosných digitálních varhan, které budou umístěny v přízemí kostela, patrně v blízkosti presbytáře. Věříme, že varhany budou mít široké využití pro naše společenství. Děkujeme všem dárcům za jakýkoli příspěvek!

Stav na účtu sbírky k 17. 5. 2024: 169 433Kč

z toho poslední kostelní sbírka 12. 5. 2024: 21 300Kč, bezhotovostní dary 120 933Kč

Děkujeme všem za jakýkoli dar!

Celková částka varhan o ozvučení 178 800Kč.

Na co vybíráme?

Digitální varhany Viscount Duo jsou vybrané odborníkem a konzultované s dalšími uživateli. Varhany mají 2 manuály, 27 rejstříků, jsou přenosné, lze je užít i při venkovních bohoslužbách před bazilikou. Tyto varhany jsou schopny obstojně zvukově naplnit prostor baziliky, ale s pedálem a patřičným ozvučením.

Viscount Duo: 58.800Kč.

K varhanám tohoto typu je třeba dokoupit stůl, pedál a varhanní lavici: 60.000Kč.

Bezdrátové ozvučení (umístěné na kůru u balustrády a přenosné): 60.000Kč.

Jak přispět?

V hotovosti, termíny sbírek budou předem zveřejněny, nebo přímo v sakristii kostela.

Přispět můžete na účet sbírky 4917000/2700 se specifickým symbolem 60459549 s textem VARHANY.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o vašem daru, které lze použít pro odečet od základů daně u vašeho daňového přiznání. Více si můžete přečíst ZDE.

zdroj: https://www.viscountinstruments.com/wp-content/uploads/2020/03/dsc00091-scaled.jpg