Římskokatolická farnost u kostela sv. Markéty Praha-Břevnov

Ve středu 24. 4. 2013 (v den památky sv. Jiří) se uskutečnila první pouť skautů a skautek do baziliky sv. Jiří na Hradčanech. Pouti se účastnily i naše břevnovské oddíly. V 17.00 jsme se rozhlédli po Praze ze zvonice katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Poutní mši sv. v 18.00 celebroval biskup Karel Herbst, který má na starosti péči o skauty. Liturgie byla připravená a bazilika tak opět ožila tím největším tajemstvím, které nám Bůh v našem životě nabízí. Po mši svaté následoval nástup asi 100 skautů a skautek před bazilikou. Každý z oddílů zakřičel svůj pokřik, zazpívali jsme státní hymnu. Program končil asi v 19.45. Bylo to milé setkání a povzbuzení v tom, že „ideály, které spojují svět” mají smysl a místo v naší době – po této pouti možná ještě silněji…

Doufáme, že skautská pouť se bude příští rok opakovat.

http://vodakhonza.rajce.idnes.cz/Sv.Vit-24.4.2013

 

Kontakt

Program a sledování přenosů:

Sledujte nás na Youtube:

Youtube
Youtube Farnost

Sledujte nás na Facebooku:

Facebook
Facebook Farnost
Výuka náboženství / katecheze pro děti a mládež 2023/2024

BENEDIKTINSKÝ OBČASNÍK

Programy pro školy 2023/2024

Synodální cesta v naší farnosti

FILMANA

časopis Duha